Price: ₹387
Brighten up your under-eye area with Slow Sunday Rose Eye Mask-because even your eyes deserve a little pampering! Infused with rose water to lift your spirits and hyaluronic acid to hydrate, these patches tackle skin problems around eyes. These patches help soothe skin and maintain skin elasticity, so you can say goodbye to tired eyes and hello to a fresh, radiant look. Perfect for a quick refresh or a touch of luxury, these patches make every blink a bit more fabulous.
| Texture | Gel |
| Color | Baby Pink |
| Type | Sheet Masks |
| Skin Type | Dry |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Moisturizing |
| Height | 5.5 cm |
| Width | 8.3 cm |
| Length | 8.3 cm |
| Net Weight | 60 g |
| SKU | sb2410189236969669 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 4419000 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.